czwartek, 15 grudzień 2016 10:34

PATRIOTYCZNY KONKURS O PUCHAR PANI DYREKTOR to cykliczna impreza, która jest organizowana w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 od listopada 2014 roku i ma na celu uświetnienie obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Konkurs ma formę rywalizacji między uczniami. Biorą w niej udział przedstawiciele wszystkich klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Prezentują zarówno wiedzę historycznoliteracką związaną z momentem odzyskania przez Polskę wolności po czasach zaborów, jak i na różny sposób przybliżają realia tego czasu.
Uczniowie rywalizują w kilku konkurencjach:
-plakat o tematyce patriotycznej
-test wiedzy historycznej
-klasowe lub indywidualne występy artystyczne (śpiew, taniec, scenka rodzajowa).
Obchody Święta Niepodległości gromadzą całą społeczność szkoły. Zróżnicowane zadania i konkursy pozwalają każdemu zaangażować się we wspólne świętowanie, poszerzanie wiedzy a także budowanie patriotyzmu w dzisiejszych czasach i na miarę współczesnych wymagań. Warto podkreślić, iż każdego roku podnosi się poziom konkurencji oraz ich atrakcyjność. Jednocześnie pozytywna rywalizacja pozwala na sukces różnym zespołom klasowym, co zachęca uczniów i nauczycieli do kreatywności i coraz nowych pomysłów.

KONKURS PATRIOTYCZNY 2017

99 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczczona została w naszej szkole tradycyjnie konkursem patriotycznym o Puchar Pani Dyrektor.

Uroczystości rozpoczęła prelekcja p. Rafała Matusa nt. Historycznych aspektów Walki Polaków o Wolność "Droga do Wolnej Ojczyzny" .